TÜRKKEP YENİ NESİL E-DEFTER ÇÖZÜMÜ NEDİR?

TÜRKKEP Yeni Nesil E-Defter Çözümü, yerinde kurulumla e-Defter kullanan büyük ölçekli firmaların defter hazırlama ve gönderim süreçlerine kolaylık ve hız kazandıran bir uygulamadır. Şirketlerin e-Defter’i artan müşteri ve işlem hacimleri nedeniyle büyürken; defterin hazırlanması, şema/şematron kontrolleri, imzalanması ve Gelir İdaresi Başkanlığına (GİB) gönderilmesi gibi süreçler ciddi zaman kaybına neden olur. TÜRKKEP tarafından geliştirilen Yeni Nesil E-Defter Çözümü, bu problemlerin tamamen ortadan kalkmasını sağlar. TÜRKKEP Yeni Nesil E-Defter Çözümü ile şirketlerin defter hazırlama ve gönderim süresi 15 günden 1 güne iner. Modern, anlaşılır ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan TÜRKKEP Yeni Nesil E-Defter Çözümü sayesinde şirketler, iş gücünden büyük oranda tasarruf sağlarken, iş verimliliklerini de aynı oranda artırabilir.

YENİ NESİL E-DEFTER ÇÖZÜMÜNÜN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Şirketlerin defter tutma işlemlerine büyük kolaylık sağlayan TÜRKKEP Yeni Nesil E-Defter Çözümünün bazı özellikleri şöyle sıralanabilir:

 • Zamanlanabilir görevler sayesinde gün içinde yoğunluğa takılan işlemler gece yoğunluğun az olduğu zamanlara programlanabilir.
 • Yönetilebilir onay akış süreci sayesinde defter gönderilmeden önce istenilen kullanıcılardan onay alınabilir ve süreç firma yetki şemasına göre şekillendirilebilir.
 • Gelişmiş kayıt (log) sistemi sayesinde kullanıcı ve/veya sistem tarafından tetiklenen tüm işlemler yöneticiler tarafından listelenebilir.
 • Hibrit veri tabanı yapısına sahip sistem SQL ve NO SQL teknolojilerini birleştirerek özellikle büyük boyutlara sahip e-Defter ortamlarında rakipsiz çözümler sunar.
 • Geçici defter analizi, defter oluşturma konusunda özellikle yevmiye kaydı çok olan işletmelerde zamandan büyük ölçüde tasarruf sağlar.

e-Fatura Çözümleri

DENETLENEBİLİR, SORUNSUZ VE GÜVENLİ DEFTER HAZIRLAMA İŞLEMİ!

TÜRKKEP Yeni Nesil E-Defter Çözümüne özel olarak geliştirilen Opsiyonel E-Defter Denetim (Audit) Modülü, defter hazırlama esnasında yaşanan sorunların tamamen önüne geçer. Opsiyonel E-Defter Denetim (Audit) Modülü; defterde şekil olarak sorun çıkarmayan (şema/şematron kontrolünden geçen) ancak mevzuat açısından sorunlu olan noktaları tespit eder ve vergi cezalarına yol açabilecek durumları kullanıcıya bildirir. Eski Baş Hesap Uzmanı ve Baş Vergi Müfettişi vergi uzmanları tarafından hazırlanan denetim kural setleri, son mevzuatlar doğrultusunda sürekli güncellenir. Opsiyonel E-Defter Denetim (Audit) Modülünün diğer özellikleri şöyle sıralanabilir:

 • Mizan gelir tablosu ile bilançolar defter üzerinden kümülatif veya dönemsel olarak alınabilir.
 • Belge tiplerine göre hesapların doğru seçilip seçilmediğini kontrol eder.
 • Aktif dönem içinde kasa, banka gibi varlık hesaplarının negatife dönme durumunu kontrol edip gerekli uyarıları verir.
 • Yapılan ayarlamalara göre ters çalışmaması gereken hesaplarda uyarılar verir.
 • Dönem sonu KDV tahakkuku gibi yevmiye kayıtlarının girilip girilmediğini kontrol eder.
 • İşlemlerle ilgili 100’ün üzerinde maddenin kontrollerini sağlar.
 • Modül içindeki kontrollere ek olarak kullanıcının yapmak istediği farklı kontrolleri de eklemek mümkündür.

TÜRKKEP YENİ NESİL E-DEFTER ÇÖZÜMÜNE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

TÜRKKEP tarafından geliştirilen Yeni Nesil E-Defter Çözümünün avantajlarından faydalanmak için TÜRKKEP’in resmî internet sitesinde yer alan https://turkkep.com.tr/kullanici-talep-formu/ üzerinden online olarak başvurunuzu yapabilir ya da 81 ilde hizmet veren yaklaşık 200 TÜRKKEP başvuru merkezi üzerinden kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz.