Bir güven kurumu olan TÜRKKEP;  e-Fatura Çözümleri konusunda etkin ve fayda odaklı çözümler sunar. e fatura kâğıt fatura ile aynı hukuki niteliğe sahip elektronik belgedir. Vergi Usul Kanunu gereği bir faturada bulunması gereken bütün bilgileri barındırır. TÜRKKEP ile gelen e-Faturalarınızı kolayca yönetebilir veya kullandığınız otomasyon çözümüyle entegre e-Fatura gönderimi yapabilirsiniz. TÜRKKEP, müşterilerine özel entegrasyon hizmetleri ve e-Fatura tasarım desteği sağlar. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından zorunlu kılınan standartlara ek standartlar ve kalite sertifikalarına göre hizmet verir.

TÜRKKEP e-Fatura Avantajları Nelerdir?

 • E-Fatura

  Fatura sürecini kısaltırken nakit akışına hız kazandırır.

 • E-Fatura

  Dijital ortamda güvenli ve hızlı bir şekilde gönderim olanağı sağlar.

 • E-Fatura

  Şirketiniz çevre dostu bir yapıya bürünür.

 • E-Fatura

  Her türlü ERP/Muhasebe programından bağımsız çalışabilme olanağına sahiptir.

 • E-Fatura

  Faturaları fiziksel koşullardan (yangın, kayıp, doğal afet vb.) korur.

 • E-Fatura

  Harcanan işgücünü azaltmasının yanı sıra fatura maliyetini düşürür.

 • E-Fatura

  Ticari fatura itiraz sürecine kolaylık kazandırır.

 • E-Fatura

  Kurum ve müşteri arasındaki iletişim kuvvetlenir. Hataları düzeltmek daha az maliyetli hâle gelir.

e-Fatura Çözümleri

Hızın Kolaylık İle Buluştuğu Pratik Sistem

E-Fatura Çözümleri konusunda tasarruf ve hız odaklı çözümler sunan TÜRKKEP, mükelleflere profesyonel bir hizmet anlayışı sağlamaktadır. Mükelleflerin Kamu Sertifikasyon Merkezi'nden (KamuSM) mali mühür başvurusu yaptıktan sonra kendilerine uygun olan yöntemi seçmesi, elektronik ortamda fatura düzenleyebilmeleri için yeterlidir. e-Fatura Çözümleri hem maddi olarak hem de zaman çerçevesinde kurumlar için önemli faydalar sunmaktadır.

TÜRKKEP E-FATURA İLE HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRIN

E-fatura; kâğıt ve baskı araçlarına ihtiyaç duyulmaksızın dijital ortamda hazırlanabilen, hukuki olarak kâğıt fatura ile aynı niteliğe sahip olan elektronik belgedir. Vergi Usul Kanunu gereğince bir faturada olması gereken tüm bilgileri barındırır. Kâğıt fatura yöntemi; baskı, maliyeden onay, fatura yazdırma, imzalama, kaşeleme, zarflama, kargolama, arşivleme vb. gibi birçok iş yükünü beraberinde getirir. E-faturalar bu tür operasyonel yöntemler gerektirmediğinden kullanıcılarına zaman ve maliyet tasarrufu sağlar. Tüm işlemler portal üzerinden gerçekleştirilir. E-faturalar, tamamen dijital ortamdan kullanılması sayesinde kâğıt israfının önüne geçerek ağaçların korunmasını da sağlar. Bu özelliği ile çevre dostu olan e-faturalar, küresel ısınmanın olumsuz etkilerini de azaltır.

Dijital dönüşümün lideri TÜRKKEP; Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından 27 Eylül 2013 tarihinde e-Fatura Hizmet Sağlayıcısı (Özel Entegratör) olarak yetkilendirilmiştir. Kurumsal ve bireysel tüm müşterilerine tek noktadan hizmet sağlayabilen, Türkiye’nin özel girişim sermayesiyle kurulmuş ilk KEP (kayıtlı elektronik posta) hizmet sağlayıcısı TÜRKKEP; Özel Entegratör yetkisiyle müşterilerine elektronik belge ihtiyaçları için de etkin ve faydalı çözümler sunar. TÜRKKEP e-Fatura ile gelen faturalarınızı yönetebilir, raporlayabilir ve otomatik uyarıları e-posta yoluyla alabilirsiniz. Giden faturalarınıza manuel olarak içerik yaratabilir ya da kullandığınız otomasyon çözümü ile entegre bir şekilde fatura gönderimi yapabilirsiniz.

TÜRKKEP E-FATURA SİSTEMİNİN AVANTAJLARINDAN YARARLANIN

TÜRKKEP e-Fatura, kullanıcılarına dijital ortamda hızlı ve güvenli şekilde gönderim imkânı sağlar. TÜRKKEP'in mükelleflerine sunduğu avantajlar kısaca şöyle sıralanabilir:

 • Kâğıt faturalardan çok daha kolay hazırlanan ve hızlı bir şekilde iletilen e fatura kullanıcılarına ciddi bir zaman tasarrufu sağlar. Alıcıların faturaları çok daha hızlı edinmeleri sayesinde tahsilat süreçleri de hız kazanmış olur.
 • E-faturalar; kâğıt, zarf, mürekkep, kargo, kurye, arşivleme gibi eylemler gerektirmediği için fatura hazırlama maliyetini düşürür ve iş yükünün azalmasına da büyük katkı sağlar.
 • Kâğıt kullanımı gerektirmeyen e-Faturalar, bu özelliği ile ağaçların kesilmesini önleyerek çevreyi korur. Ayrıca, nakliye ve kargo süreçlerinin yarattığı karbon ayak izinin azaltılmasına da yardımcı olarak şirketleri çevreci bir yapıya dönüştürür.
 • Mevcut faturaların yasal olarak en az 10 yıl saklanması şartı markalar için ciddi bir arşivleme sorunu yaratır. E-faturaya geçiş kullanıcılara dijital arşivleme imkânı sağlar. Bu arşiv sayesinde önceki dönemlere ait faturalara çok rahat bir şekilde ulaşılır. Böylece fatura saklamanın beraberinde getirdiği iş yükü ve maliyet sorunu da ortadan kalkmış olur.
 • Ticari e fatura uygulamasına en çok e ticaret sektöründe rastlanır. Faturayı alan ve fatura uygulamasını kullanarak kesen e ticaret satıcıları böylelikle hem kağıttan tasarruf eder hem de tüm süreçleri dijitalleştirir.
 • E-faturaların dijital ortamda arşivlenmesi nedeniyle faturalar yangın, kayıp, doğal afet vb. gibi olumsuz koşullardan etkilenmemiş olur.
  Fatura itirazı süreçlerini hızlandırarak kullanıcılarına büyük kolaylık sağlar.
 • E-faturalar hem kurumlar hem de müşteriler için kolaylık, hız ve düşük maliyeti beraberinde getirir. Bu da profesyonel bir görüntü sağlayarak kurum ve müşteri arasındaki iletişimi kuvvetlendirir.
 • TÜRKKEP e-Fatura uygulaması üzerinden hataları düzeltmek ve e-Fatura iptal etmek daha az maliyetli hale gelir. E-fatura kullanıcısı kurumlar herhangi bir sorunda hızlı aksiyon alabilir ve hızlı iptal yapabilir. Bu hizmeti alan kurum ya da kişi aynı zamanda KEP hizmeti de alıyorsa, fatura itirazını KEP üzerinden kolay ve güvenli bir şekilde yapabilir.
 • TÜRKKEP e-Fatura; ERP/muhasebe programlarından bağımsız çalışabilme olanağına sahiptir. Küçük, orta ve büyük ölçekli tüm şirketlerin kullandıkları muhasebe uygulamalarına kolayca entegre edilebilir ve kullanıcılarına büyük bir kullanım konforu sağlar.

TÜRKKEP E-FATURA'YA GEÇİŞ ÇOK KOLAY

2020/2021 yılı cirosu 4 milyon TL ve üzeri olan firmalar yasal olarak e-Fatura ve e-Arşiv Fatura sistemlerine geçiş yapmak durumundalar. E-faturaya geçiş zorunluluğu bulunmayan ancak avantajlarından faydalanmak isteyen; anonim şirket, Limited şirket, şahıs/gerçek şirket statüsüne sahip tüm fatura düzenleyen mükellefler, ciro kısıtlaması konu olmadan TÜRKKEP’in e-Fatura sistemine kolayca dahil olabilir.
TÜRKKEP, e-Fatura hizmetinin yanı sıra kurumların ve bireylerin e-imza (elektronik imza) ve KEP gibi e-dönüşüm ihtiyaçlarına tek noktadan çözüm bulmalarını sağlıyor. Dijital dönüşümünüzü TÜRKKEP güvenilirliği ile kolaylıkla gerçekleştirebilir ve hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

yeni nesil e defter cozumu