18 Temmuz 2024

KEP, SAHTE KİMLİKLE KONUT DOLANDIRICILIĞININ ÖNÜNE GEÇİYOR!

Son dönemde sahte kimlik kartları ya da vekaletler üzerinden konut kiralama ve satın alma dolandırıcılıklarında ciddi artış yaşanıyor. TÜRKKEP’e göre; sadece kimliği doğrulanmış kişilerin sahip olabildiği KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) sistemi, tarafların gerçek kişi olduğunu garanti ederek, bu tür dolandırıcılık girişimlerinin önüne geçebiliyor.
5 Temmuz 2024

TÜRKKEP VE LOGO’DAN YENİLİKÇİ BORDRO YÖNETİMİ İŞ BİRLİĞİ

TÜRKKEP , ülkemizde yaygın olarak kullanılan LOGO Bordro Plus ve Tiger HR uygulamaları için geliştirdiği KEP entegrasyon çözümünü LOGO kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Gerçekleştirilen çalışma ile LOGO Bordro Plus ve Tiger HR uygulaması içerisinde üretilen maaş bordroları (ücret hesap pusulaları), çalışanlara uygulama içerisinden çıkmadan TÜRKKEP KEP servisleri ile güvenli, yasal ve hızlı bir şekilde iletilecek. Elektronik ortama taşınan bordro yönetimi sayesinde kâğıt, baskı, toner, arşiv ve kargo gibi maliyetlerden tasarruf sağlanırken, operasyonel verimlilik de artmış olacak.
26 Haziran 2024

KEP KULLANIMI SİBER SALDIRI MAĞDURİYETLERİNİN ÖNÜNE GEÇİYOR!

Son dönemde kripto para borsalarında yaşanan siber saldırılar; şirketler ve kullanıcılar arasında “hesap detayı” anlaşmazlıklarına yol açtı. TÜRKKEP’e göre; güvenli, yasal ve hukuki delil niteliği taşıyan KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) sistemi, banka hesap cüzdanı gibi kullanılarak finans şirketleri ve kullanıcılar arasında yaşanan anlaşmazlıkların çözümüdür.
26 Haziran 2024

E-FATURA’YA GEÇİŞ ZORUNLULUĞU İÇİN SON TARİH 1 TEMMUZ

Gelir İdaresi Başkanlığının Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile farklı sektörlerde hizmet veren birçok marka, 1 Temmuz 2024 tarihine kadar e-Fatura’nın avantajlı dünyasına adım atacak. TÜRKKEP’e göre Türkiye’nin dijital dönüşüm yolculuğuna katkı sunan bu uygulama, işletmelerin fatura maliyetlerinden ciddi oranda tasarruf etmesini sağlayacak.
13 Haziran 2024

KEP İLE KAMUDA 5 MİLYAR TL'LİK TASARRUF

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı, kamu kurumlarındaki resmî yazışmalarda Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) kullanımıyla ilgili 4 yıllık verileri açıkladı. KEP sisteminin kamu kurumlarındaki kullanım oranının yüzde 82’ye yükseldiği belirtilen açıklamada, KEP sayesinde kamuda yapılan tasarruf rakamları ve doğanın korunmasına ilişkin veriler de yer aldı. TÜRKKEP’e göre bu veriler, KEP’ten gelecekte elde edilecek faydaların yanında henüz başlangıç noktasını ifade ediyor.
11 Haziran 2024

KARBON VERGİSİ ÖDEYECEK ŞİRKETLERE ÇÖZÜM: DİJİTAL DÖNÜŞÜM

İklim Ekonomisi Sürdürülebilirlik Finansmanı Zirvesi’nde konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, iklim krizinin etkilerinin azaltılması için karbon ayak izinin azaltılması gerektiğini vurgulayarak Türkiye’de karbon salınımının vergilendirilmesi gerektiğini ifade etti. TÜRKKEP’e göre; dijital çözümler, şirketler için olası karbon vergisi yükünü ciddi oranda azaltacak.
6 Haziran 2024

TÜRKKEP, UFUK 2033 Bilişim Adası Kıbrıs Etkinliğine Katıldı

Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen UFUK 2033 Bilişim Adası Kıbrıs Etkinliğine katılan TÜRKKEP, yenilikçi vizyonunu ve bilişim sektörünün geleceğine yönelik hedeflerini katılımcılarla paylaştı.
30 Mayıs 2024

TÜRKKEP BAŞVURU MERKEZİ OLAN KAZANIYOR!

Her geçen gün büyüyen ve gelişen e-dönüşüm sektörünün içinde yeni bir iş modeli düşünün! Bu süreçte markanızın yeni olması, tanınırlığınızın olmaması ve sektörde yeni olmanız sebebiyle başarı elde etme konusunda zorluklar yaşayabilirsiniz. Bu noktada sektörün içinde kendinize yer edinmek çok kolay olmayabilir. Buna karşılık olarak e-dönüşüm sektöründe kendini ispatlamış öncü kuruluşlarla çalışmak, yeni yatırımlar yaparken sizler için çok güvenli bir ortam sağlayabilir.
29 Mayıs 2024

KEP SİSTEMİ İK SÜREÇLERİNE HIZ VE GÜVENLİK KAZANDIRIR

Teknoloji artık yaşamımızın değişmez bir parçası haline geldi. İş hayatından kamusal işlemlere, sosyal yaşamdan günlük aktivitelerimize kadar hemen her anımızda teknolojinin avantajlarından faydalanmayı sürdürüyoruz. Geleneksel yöntemlerin yerini alan dijital dönüşüm teknolojileri; iş ve işlemlerimizin daha hızlı, konforlu, kaliteli ve güvenli ilerlemesini sağlarken zaman ve maliyetten de büyük oranda tasarruf etmemizi sağlıyor. Fiziki işlemlerin dijital ortama taşınmasıyla birlikte kâğıt ve kargo ihtiyaçları ortadan kalkarken ağaçların kesilmesi önleniyor ve karbon ayak izinin azalması sağlanıyor.
22 Mayıs 2024

FINTECH ISTANBUL B2B CONNECT SUMMIT’TE TÜRKKEP’E YOĞUN İLGİ

Oniki tarafından düzenlenen Fintech Istanbul B2B Connect Summit’e katılan TÜRKKEP Genel Müdürü Olcay Yıldız, “Kayıtlı Elektronik Posta: Türkiye’nin İlk Blockchain Uygulaması” konulu bir konuşma yaptı. TÜRKKEP’in fintech sektöründe güvenilir üçüncü taraf iş ortağı olduğuna vurgu yapan Yıldız, finans ve teknoloji alanında sağlayabilecekleri avantajlar hakkında sektör katılımcılarını bilgilendirdi.
22 Mayıs 2024

HÜKÜMET AÇIKLADI: KAMUDA DİJİTALLEŞEREK TASARRUF ETME DÖNEMİ BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 8 başlıktan oluşan kamuda tasarruf planını açıkladı. Haberleşme ve iletişim giderlerinin yer aldığı başlıkta, kamu iletişiminde dijitalleşme yoluyla tasarrufa gidileceği vurgulandı. TÜRKKEP’e göre kamusal iletişimde dijital yöntemlerin tercih edilmesi ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayacak.
8 Mayıs 2024

2023 YILINDA 16 MİLYON İCRA-İFLAS KARARI ÇIKARILDI

Adalet Bakanlığı tarafından açıklanan adli istatistik verilerine göre Türkiye’de 2023 yılında tam 16 milyon icra ve iflas kararı çıkarıldı. TÜRKKEP’e göre; icra-iflas durumunda ihtar ve ihbar gibi her türlü yasal bildirimin elektronik ortam üzerinden kolayca yapılması ve yasal süreçlerin hız kazanması için şirketlerin ekosistemlerini KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) ile yönetmesi büyük önem taşıyor.
30 Nisan 2024

E-TEBLİGAT İLE KAMUDA DEV TASARRUF SAĞLANDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun açıkladığı rakamlara göre Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi (UETS) üzerinden son 5 yılda gönderilen elektronik tebligat sayısı 213 milyona ulaştı. Bu sayede kamuda 7 milyar 136 milyon 589 bin TL tasarruf sağlanırken, 126 bin 990 ağacın kesilmesi önlenerek çevreye verilen birçok zararın önüne geçildi.
25 Nisan 2024

TÜRKKEP İMZA UYGULAMASI İŞ HAYATINI KOLAYLAŞTIRIR

Türkiye’de ve dünyada yaşanan teknolojik gelişmeler iş hayatımızda ve sosyal yaşamımızda farklı gereksinimleri ortaya çıkardı. Geleneksel yöntemlerin değişmek durumunda kaldığı yeni dünya düzeninde birçok iş ve işlem hızla dijital ortama taşınmış oldu.
22 Nisan 2024

KAMU BİLİŞİM ZİRVESİNE TÜRKKEP DAMGASI

Kamu Bilişim Derneği tarafından düzenlenen 10. Kamu Bilişim Zirvesi, Antalya’nın Kemer ilçesinde gerçekleştirildi. Dijital dönüşümün Türkiye’deki pazar lideri TÜRKKEP’in etkinlikte açtığı stant, kamu ve özel sektörden önemli isimlerin yoğun ilgisini gördü.
19 Nisan 2024

KİRA ANLAŞMAZLIKLARININ YÜZDE 80’İ DAVAYA DÖNÜŞÜYOR

Ev sahipleri ve kiracılar arasındaki anlaşmazlıkların çözüme kavuşturulması için hayata geçirilen arabuluculuk sistemiyle Anadolu illerindeki anlaşmazlıkların yaklaşık yüzde 60’ı çözüme kavuşturulurken, büyük şehirlerde bu oranın yüzde 20’lerde kaldığı görülüyor. Büyük şehirlerdeki kira anlaşmazlıklarının yüzde 80’i davaya dönüşmeye devam ediyor.
8 Nisan 2024

TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİ 6,3 MİLYARLIK UYUŞMAZLIĞI KARARA BAĞLADI

Ticaret Bakanlığı, Tüketici Hakem Heyetlerinin son 3 yılda yaklaşık 6,3 Milyar TL tutarındaki başvuruyu karara bağladığını açıkladı. Yapılan başvuruların yüzde 53,2’sini perakende sektörü oluşturdu.
28 Mart 2024

BAKANLIK AÇIKLADI: BİTKİ KORUMA SEKTÖRÜNDE KEP DÖNEMİ BAŞLADI

Tarım ve Orman Bakanlığı, bitki koruma ürünleri sektöründe faaliyet gösteren şirketler için KEP adresi bildirimini zorunlu hale getirdi. Uygulama ile sektördeki resmi iletişimin elektronik ortamda hızlı, yasal ve hukuki olarak geçerli bir şekilde sürdürülmesi hedefleniyor.
28 Mart 2024

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN KAMU KURUMLARINA ELEKTRONİK SAKLAMA UYARISI!

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı; belgelere kolayca ulaşılabilmesi ve fiziki arşivleme yükünün ortadan kalkması için tüm kamu kurumlarına elektronik ortamda oluşturulan belgelerin dijital olarak saklanması konusunda uyarıda bulundu. TÜRKKEP’e göre benzer sorunların özel şirketlerde de yaşanmaması için elektronik saklama yöntemlerinin kullanılması oldukça önemli bir adım olarak görülüyor.
20 Mart 2024

TÜRKKEP SON 5 YILDA 7 KAT BÜYÜDÜ!

Türkiye’de e-dönüşümün lider kuruluşu olan TÜRKKEP, her yıl geleneksel olarak düzenlediği Bölgesel Bayi (TBM) Toplantılarının bu yılki ayağını İstanbul, Ankara, Gaziantep ve Antalya’da gerçekleştirdi. Toplantılarda bayilerle bir araya gelen TÜRKKEP Genel Müdürü Olcay Yıldız, “TÜRKKEP olarak yenilikçi e-dönüşüm çözümlerimizle hem sektöre değer kattık hem de gelirlerimizi 5 yılda 7 katına çıkardık!” dedi.